CO DAJE WODA?
Wypór hydrostatyczny, który unosi ciało zwierzęcia do góry powoduje odciążenie stawów oraz kręgosłupa a tym samym mięśnie wykonują większą pracę niż na zwykłym spacerze.
DLA KOGO JEST HYDROTERAPIA?
Bieżnia wodna wykorzystywana jest w chorobach ortopedycznych, neurologicznych, geriatrii. Ceniona jest również wśród psów sportowych oraz wystawowych. Zabiegi w bieżni wodnej sprawdzają się w przypadku otyłości lub nadwagi zwierząt.
Zróżnicowana terapia pomaga utrzymać lub przywrócić komfort życia zwierzęcia. Takie podejście dobrze sprawdza się w trakcie rekonwalescencji po operacji i podczas leczenia. W naszej klinice weterynaryjnej mamy m.in. nowoczesną bieżnię wodną do prowadzenia zabiegów wzmacniających mięśnie bez obciążania stawów. Zobacz, na czym polega hydroterapia i jakie korzyści przyniesie Twojemu pupilowi!
Jak przebiega terapia na bieżni wodnej? Zwierzę porusza się po bieżni umieszczonej w specjalnym, niezbyt głębokim przezroczystym basenie z wodą. Wszystko odbywa się pod kontrolą specjalisty. Temperatura płynu zapewnia komfort i sprzyja rozluźnieniu mięśni pacjenta. Przy okazji delikatnie wypiera ciało podczas rehabilitacji, ułatwiając zwierzęciu poruszanie się.
Bieżnia wodna dla zwierząt jest niezastąpiona podczas rehabilitacji pacjentów po urazach i operacjach. Doskonale sprawdza się też w terapii psów z otyłością oraz zwierząt w podeszłym wieku. Metodę tę wykorzystuje się wtedy, gdy ze wskazań medycznych intensywne spacery są niezalecane. Jest to też etap przejściowy w rehabilitacji po operacjach i urazach.
Zabiegi hydroterapeutyczne pomagają zachować lub odzyskać sprawność zwierzętom starym i cierpiącym na schorzenia związane z układem ruchu. Hydroterapia wskazana jest również dla pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi schorzeniami stawów łap i kręgosłupa.
W naszej klinice weterynaryjnej oferujemy hydroterapię zwierząt. Ogromną zaletą zastosowania tej metody jest możliwość łagodnego wzmacniania mięśni czworonoga przy jednoczesnym odciążeniu jego stawów. To niezwykle ważne w sytuacji, gdy pupil cierpi na chorobę reumatyczną lub ortopedyczną, jest po poważnym urazie lub osiągnął podeszły wiek.
Odciążenie układu ruchu przy kontrolowanym wysiłku fizycznym okazuje się także bardzo skuteczną terapią w przypadku otyłości i nadwagi u zwierząt. Jest to sprawdzony sposób na poprawę kondycji i utratę zbędnych kilogramów z jednoczesnym zmniejszeniem ryzyka powstania urazów.
© 2021 All rights reserved.