Sanatorium dla zwierząt

Sanatorium dla zwierząt to intensywna rehabilitacja pod okiem wykwalifikowanej kadry zoofizjoterapeutów. Polega ona na częstej oraz intensywnej rehabilitacji zwierzęcia zgodnie z jego stanem zdrowia i oczekiwanymi efektami terapii. 

Procedury rehabilitacji dobierane są indywidualnie do danego przypadku chorobowego.

Nie masz czasu, możliwości na codzienne przywożenia pupila na rehabilitację? Pozostaw zwierzaczka w naszym ośrodku gdzie będziemy razem z nim walczyć o jego sprawność!

Przyjmujemy do sanatorium psy do 13kg!

Co zrobić:

  • rzeczy osobiste psa (kocyk, zabawkę, karmę, suplementy itp.
  • leki z rozpisanymi godzinami oraz dawkami podawania
  • podkłady, pampersy (jeżeli zwierzę nie trzyma moczu, kału) 

Skąd wiesz co dzieje się z Twoim pupilem? Opiekunowie za pośrednictwem mediów społecznościowych, lub komunikatorów otrzymują zdjęcia, filmy oraz informacje o stanie zdrowia i postępach rehabilitacyjnych. 

Tak naprawdę wszystko zależy od:

  • jak szybko była przeprowadzona operacja (w przypadku dyskopatii)
  • jak szybko była rozpoczęta rehabilitacja od dnia urazu/ operacji
  • stanu zdrowia, układu nerwowego po urazie/operacji
  • odpowiedzi organizmu na prowadzoną terapię

Im szybciej rozpoczniemy rehabilitację (nawet dzień po urazie/operacji) tym większa szansa na powrót do zdrowia czy mobilności. 

Podczas intensywnej rehabilitacji potrzebny jest również odpoczynek, dlatego zwierzę na weekend wraca do swojego domu. Przed wydaniem zwierzęcia przeszkalamy właściciela jak ma postępować ze zwierzakiem oraz jak stymulować układ nerwowy.

sanatorium zwierząt Bojano

Sanatorium dla zwierząt to sposób na zintensyfikowanie rehabilitacji. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy codzienne przywożenie pupila na zabiegi i ćwiczenia nie jest możliwe. Podczas pobytu w naszym ośrodku Twój pupil będzie miał zapewnioną profesjonalną opiekę i stałą pomoc weterynaryjną.

Jak przebiega pobyt w sanatorium dla zwierząt?

W naszym sanatorium świadczymy usługi intensywnej rehabilitacji prowadzonej przez doświadczonych zoofizjoterapeutów. Podczas pobytu w szpitalu dla zwierząt w Gdańsku realizujemy wcześniej ustalony plan rehabilitacji dopasowany indywidualnie do sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Jakie zwierzęta przyjmujemy do naszego sanatorium?

Ze względów organizacyjnych oferujemy pobyt w sanatorium dla zwierząt o masie ciała poniżej 13 kg. W naszym pogotowiu weterynaryjnym w Gdańsku wspieramy właścicieli w opiece nad pupilami – zwierzęta pozostawione u nas mają zapewnioną troskliwą opiekę i intensywną rehabilitację. Opiekujemy się psami po przebytych zabiegach i urazach. Wspieramy je medycznie i zapewniamy szybki powrót do zdrowia.

Jak przygotować pupila do pobytu w sanatorium?

Wszystkie przebywające u nas zwierzęta domowe otoczone są fachową opieką. Aby ułatwić im pobyt w sanatorium, właściciele często przekazują przedmioty, które mają za zadanie poprawić komfort i samopoczucie psa. Przed odwiezieniem pupila do pogotowia weterynaryjnego w Gdyni warto przygotować mu znajome elementy otoczenia, które będą mu towarzyszyć w trakcie pobytu.
Ulubiony kocyk lub zabawka korzystnie wpłynie na nastrój zwierzęcia i ułatwi mu rozstanie z właścicielem. Należy też dostarczyć karmę, witaminy, leki i suplementy, które regularnie przyjmuje zwierzę. Dzięki temu układ pokarmowy pupila nie będzie narażony na wytężoną pracę.
W trosce o zdrowie czworonoga, przed przekazaniem go pod opiekę pogotowia dla zwierząt w Gdańsku przygotuj też przyjmowane przez niego leki wraz z listą dawek. Jeśli pies ma problemy z kontrolą nad oddawaniem stolca lub moczu, nie zapomnij spakować niezbędnych akcesoriów i środków higienicznych.