Sanatorium dla zwierząt Bojano

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz dążeniu do ciągłego rozwoju powstał zamysł, który został wprowadzony w życie pod nazwą SANATORIUM. Sanatorium dla zwierząt Bojano jest to rodzaj intensywnej rehabilitacji stacjonarnej pod okiem wykwalifikowanej kadry zoofizjoterapeutów. Polega ona na częstej i intensywnej rehabilitacji zwierzęcia zgodnie z jego stanem zdrowia i oczekiwanymi efektami terapii. W sanatorium dla zwierząt w Bojanie, wszelkie procedury dobierane są indywidualnie do zwierzęcia i przypadku z jakim się boryka. Sama inicjatywa powstała, aby móc pomóc większej ilości pacjentom, których opiekunowie nie są w stanie dojeżdżać na codzienną rehabilitację. Pozostawienie zwierzaczka w naszym ośrodku daje możliwość prowadzenia terapii codziennie bez żadnej przerwy, która mogłaby wpłynąć niekorzystnie na proces regeneracyjny organizmu.

Sanatorium dla zwierząt Bojano kontakt

 

Jak wygląda procedura?

Zwierzę, które ulegnie dysfunkcji związanej z aparatem ruchu trafia do naszej placówki po wcześniejszej interwencji weterynaryjnej (np. wykonanie niezbędnego zabiegu itp.), gdzie zostaje odpowiednio przebadane, zdiagnozowane i zabezpieczone. Wcześniejsza rozmowa telefoniczna pozwala nam na ocenę sytuacji. Dowiadujemy się przede wszystkim z jaką dysfunkcją mamy do czynienia, jaki został przeprowadzony zabieg u lekarza weterynarii (o ile była taka konieczność), jakie leki zwierzę przyjmuje oraz informacje dodatkowe jak wiek, rasa itp. oraz ustalamy termin przyjazdu. Na miejscu omawiamy szczegóły terapii, przybliżony czas jej trwania, odpowiadamy na wszelkie pytania związane z prowadzeniem terapii zwierzęcia oraz podpisujemy odpowiednie dokumenty.

Psikot bieżnia wodna

Jak wygląda pobyt zwierzęcia?

Opiekunowie zostawiają potrzebne rzeczy dla zwierzaka (ulubiony kocyk, pluszowa zabawka z zapachem jego domu, karma, suplementy itp.) oraz wymagane wytyczne od lekarza weterynarii np. w postaci leków, które są nieodzowne do prowadzenia równolegle terapii farmakologicznej jeśli takowa jest wymagana. Dzień rozpoczyna się od porannej toalety (w zależności od stanu zwierzęcia), następnie karmieniu i podawaniu ewentualnych medykamentów zgodnie z zalecaniami. Następnie pacjent poddawany jest odpowiednio dobranym terapiom mających pomóc osiągnąć zakładany cel. Opiekunowie za pośrednictwem mediów społecznościowych, lub komunikatorów otrzymują zdjęcia, informacje o stanie zdrowia i postępach. Wszystko jest w formie zdjęć, opisów i ewentualnych filmów video. Jeśli chodzi zaś o możliwość odwiedzin zwierzęcia jest to kwestia indywidualna omawiana na początku spotkania. Jeśli zwierzę nie wymaga terapii w weekend, a jego stan jest stabilny może zostać wydany na ten czas do domu oczywiście po wcześniejszym ustaleniu pomiędzy stronami.

Sanatorium dla zwierząt – Psikot

Ile trwa turnus rehabilitacyjny?

Tak naprawdę wszystko to zależy od stanu zwierzęcia, od jego postępów oraz odpowiedzi organizmu na prowadzona terapię. Zazwyczaj jest to okres kilku tygodni.

sanatorium dla zwierząt Bojano
sanatorium zwierząt Bojano